Klaudia Adamowicz

Gość specialny

Klaudią Adamowicz, jedną z autorek książki „Oblicza kawaii”, jak również autorką „Wizerunku mężczyzny w visual kei” oraz licznych artykułów dotyczących japońskiej kultury popularnej.

Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji i Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorantka Wydziału Filozoficznego UJ, stypendystka Japan Foundation w Kansai Language Institute w Osace i Nippon Foundation w Inter-University Japanese Language Center w Yokohamie. Obecnie pracuje nad rozprawą doktorską dotyczącą transkulturowości japońskich subkultur Harajuku. Jej zainteresowania badawcze obejmują japońską popkulturę i życie codziennie, transkulturowość i antropologię postmodernistyczną. Prywatnie weganka, introwertyczka i estetka. Kocha modę Lolita Fashion, wampiry, baśnie, zwierzęta, balet i masło orzechowe.

 

 

Karol Gajos – Popcornerd

Gość specialny 

Aktor głosowy najbardziej znany z roli Son Gohana w polskiej wersji językowej serialu Dragon Ball Super, emitowanego przez Polsat Games. Pojawił się w kilkudziesięciu rolach, głównie w produkcjach Netflixa: m.in. Hilda, Glitter Force Doki Doki, Big Mouth, Archer,  Rick i Morty, Świat Winx, oraz Mali Agenci: Kluczowa Misja. W branży dubbingowej pracuje od ponad 10 lat, jako aktor, dialogista, reżyser, kierownik produkcji i adiustator. Jako zdeklarowany miłośnik popkultury, prowadzi kanał YouTube: Popcornerd, poświęcony swojej największej pasji, czyli filmom. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, gdzie studiował scenariopisarstwo oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej..

LenaleeNya

Gość specialny 

LenaleeNya Vlogerka związana z M&A. Prowadzi kanał o tematyce mangi, unboxingów i wszelakich gadżetów prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Zawzięta kolekcjonerka rzeczy najróżniejszych, miłośniczka starszych serii mangowych, j-rocka i Ultrastara..

Yukeshiro to cosplayerka z Krakowa, którą na co dzień pasjonują również (pop)kultura Japonii, gry komputerowe i... koty. :3 
Na swoim koncie ma już niemałą liczbę nagród i wyróżnień w konkursach cosplayowych, zarówno na imprezach o tematyce anime, jak i gier komputerowych. Najbardziej w cosplayu lubi tworzenie detali w strojach, a także uczestniczenie w przeróżnych sesjach zdjęciowych.

FB: https://www.facebook.com/Yukeshiro/

Fotki: Chmurek / Studio Zahora / Sarenka z Aparatem

Miko cosplay

 

Juror konkursu cosplay 

Młoda cosplayerka z Poznania przygodę z Cosplayem zaczęła ponad 5 lat temu i w tym czasie wykonała ponad 100 różnych strojów oraz uzyskała oficjalny państwowy tytuł Krawca.

Jej pasja do szycia może równać się tylko miłości do jej słodkiego kota.

Miko była między innymi członkiem jury oficjalnego konkursu cosplay na PGA 2017, oraz na wielu innych polskich konwentach."

Lorien 

 

Juror konkursu cosplay 

Lorien rozpoczęła zabawę z cosplayem w 2014 roku, a od tamtej pory na jej koncie pojawiło się około 30 strojów. Zdobywczyni kilku nagród, m.in. statuetki za najlepszy cosplay na pierwszym Warsaw Comic Conie i drugiego miejsca podczas MFKiG w Łodzi w 2017 roku. Zdecydowanie lepiej niż na scenie czuje się w zaciszu własnej pracowni, gdzie uparcie próbuje pozbyć się wszystkich zwisających nitek i zacieków z wikolu.

Autorzy zdjęć: Aleksander Photography (2B), Jan Ondras Fotografie (Leona), AVA - Avacair (Mika)

Dorian Makbeth, entuzjasta cosplayu od prawie 9 lat. Największą przyjemność czerpie z grupek, gdzie może dzielić tą pasje wraz z innymi. 
Częsty gość na lokalnych konwentach mangi i anime. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. 
Mocne strony Doriana to praca z pianką evą, tworzenie broni, elementów zbroi, a także stylizacja peruk i makijaż. I właśnie na te elementy podczas oceny strojów zwraca największą uwagę.

Foto: v.u. noxcraft

World of bishcraft "BISZ"

Juror konkursu cosplay 

Krakowska cosplayerka, członkini reprezentacji na International Cosplay League oraz Clara's Cow Cosplay Cup. W cosplayu najbardziej lubi sam proces tworzenia stroju, a w szczególności pracę z tkaninami, haftowanie oraz wykańczanie elementów. Na to też właśnie zwróci największą uwagę podczas konkursu.

Talon's cosplay crusade "TALON"

Juror konkursu cosplay 

Cosplayer z Krakowa, wyspecjalizowany w tworzeniu szcegółowych zbroi oraz brawurowych, widowiskowych, destrukcyjnych występach scenicznych. Wielokrotny zwycięzca lokalnych konkursów, międzynarodowych eliminacji, członek zeszłorocznej reprezentacji kraju na International Cosplay League i Clara Cow's Cosplay Cup. W cosplayu w szczególności skupia się na doskonałym odwzorowaniu materiału źródłowego, rekwizytach i grze aktorskiej.

Pan Rysownik

"Pan Rysownik od lat zawodowo zajmuje się rysunkiem i ilustracją. Wielki fan przeróżnych komiksów i animacji, mógłby godzinami rozwodzić się na temat One Piece, gdyby tylko ktoś chciał zechciał go posłuchać..."

Ciocia Kot

Autorka wesołych kotków (ale bardzo złych kotków!) i innych zwierzaczków z krzywymi pyszczkami i grubymi brzuszkami, dla rozweselenia internetów. Kociara i zwierzolub pełnym sercem.
Maniak robienia gadżetów ze swoimi pracami, a także pchania ludzi w radosny świat robienia stoisk artystycznych.

CichyWuj

Animator 2D, który rysuje lepiej niż wygląda oraz entuzjasta humoru ambarasującego. Twórca cyklu animowanych "Cichych Żartów" oraz serii komiksów "Naroto". Na 
Aiconie poprowadzi panel o animacji oraz stoisko jego twórczością.

Daiyamondo

Daiyamondo to cosplayerka, pochodząca z Górnego Śląska. Zajmuje się cosplayem już od ponad 6 lat, dodatkowo pełniąc funkcję redaktor działu cosplay w shrimps.pl. Najmocniejszą stroną jej prac jest wyjątkowa dbałość o wszelkie detale. Często narzeka, że jest chorą perfekcjonistką. Na codzień pasjonuje się szeroko pojętą medycyną, śpiewem oraz grami komputerowymi, które zaczęła niedawno streamować.

Fabien "Suchar" Sacha

Fandomowy człowiek orkiestra, pełen inicjatywy, ceniony menedżer i prelegent. 
Był organizatorem kilkudziesięciu konwentów, w tym jednej z edycji Tsuru Japan Festival ;)
Założyciel grupy eventowej The Basement - ekipy tworzącej imprezy w całym kraju - i Drugiej Macki (sekcji KF Druga Era).