Jury konkursu cosplay Standard  

Haylin cosplay & costumes

Specjalizuje się projektowaniu oraz tworzeniu sukni codziennych, ślubnych, a także kostiumów teatralnych wraz z dodatkami i akcesoriami. Jej mocną stroną są niestandardowe metody szycia

Jest reprezentantką Czech i Słowacji Haylin była wielokrotnie uczestniczką oraz jurorem konkursów cosplay w jak i poza jej ojczystym krajem.

W wolnych chwilach prowadzi kursy z podstaw szycia (Fajná Dilna Ostrava), a także doradza mniej doświadczonym cosplayerom jak dobrze przygotować się do konkursów na podstawie jej własnych doświadczeń. Prócz tego podczas licznych prelekcji stara się przybliżyć historię cosplayu
Współorganizuje wydarzenia sci-fi, fantasy i popkulturowe - aktualnie tworzy imprezę Fantastic Ostrava.

Wi Cosplay

Wi Cosplay to duet, który razem działa ponad 5 lat. Wojti na scenie cosplayowej zadebiutował w 2011 roku. Iya za to jest prawdziwym weteranem cosplayu, bo ma za sobą już 12 lat doświadczenia! (Tak, nazwa "Wi" wzięła się od Wojti i Iya :D)

Na swoim koncie mają już kilka nagród, z czego większa część to nagrody za prezentacje sceniczne. Ich najnowszym osiągnięciem cosplayowym jest reprezentowanie Polski na finałach konkursu ICL 2019 w Madrycie. Obecnie prowadzą kanał na Youtube z materiałami dotyczącymi cosplayu, w tym prelekcje, tutoriale i vlogi z konwentów 🎥

Jeśli chodzi o tworzenie cosplayu, nie straszne im są żadne techniki ani wyzwania. Szycie, pianka EVA, worbla, żywica, rurki PCV, diody LED, czy stylizacja peruk - każdą z tych technik są w stanie wykorzystać 🎎

Oboje cenią zgodność z refką i schludność wykonania strojów. Pięknie wykonany strój o prostym designie ma szanse z ogromnymi projektami z niedociągnięciami! Zatem obetnijcie wiszące niteczki, nie zastępujcie maszyny do szycia klejem i zadbajcie o estetyczne łączenia pianek! A jeśli chodzi o prezentację - po prostu dajcie czadu! 🎊

Shappi

Shappi cosplayem zajmuje się już od 10 lat . Pasjonują ją projekty ze skrzydłami, zbroją i dużą ilością detali. Od paru lat często jeździ po świecie gdzie jest cosplayowym gościem i ma okazje oceniać wiele konkursów od Polski aż po USA.

Zajmuje się również organizacją konkursów cosplay czy jest aktywna na Youtube gdzie prowadzi kanał poświęcony cosplayowi pełen filmów o kostiumach, tutoriali i poradników dla początkujących.

Prywatnie lubi dobrą herbatkę, 'wholesome content' o pieskach na Youtube a jej lista anime do oglądnięcia jest zbyt długa żeby starczyło na nie wszytskie życia . ;D

Jury konkursów CWM I CCCC

Jury CCCC I CWM

Sakura z Moe Rebellion Cosplay na scenie cosplayowej gości już ponad 8 lat. W cosplayu najbardziej pasjonują ją występy sceniczne i gra aktorska, jak również wykorzystanie niekonwencjonalnych materiałów w tworzeniu kostiumów💃. W 2017 roku reprezentowała Polskę w konkursie European Cosplay Gathering w kategorii grupa. Jej największym marzeniem jest zostać prawdziwym hikikomori.

Zdjęcie wykonał: Butrix Production

V.U. Noxcraft jest fotografem 📷 cosplayowym jakich mało. Niepilnowany przemyca do swoich zdjęć dodatkowy kontekst i własną estetykę 😊. Tym razem przybywa, by oceniać Wasze stroje i występy, czego się nie lęka, bo ma za sobą ponad dziesięć lat cosplayowania! Startował i wygrywał w wielu konkursach, reprezentował Polskę na ECG, a z tworzenia strojów dla innych utrzymywał się przez lata 🏆! Zwraca uwagę na detale i trud włożony w wykonanie kostiumu, docenia pomysłowość i otwarcie krytykuje leniwe podejście do prezentacji scenicznych

Zdjęcie jest autoportretem

Luiza cosplay w swoim fachu najbardziej lubi projekty grupowe i kreatywne podejście do prezentacji stroju 💃. O sobie mówi, że jest “cosplayowym pomieszaniem z poplątaniem”, ale oczywiście warto zachować dystans w stosunku do tej wypowiedzi 😉 Wszędzie jej pełno, a szczególnie gdy przyjdzie jej wcielić się w rolę słodkiego chłopca lub twardej babki. Reprezentowała Polskę podczas ECG 2018 w kategorii solo 😊.

Fotograf: Yumikasa Photography

Shappi Workshop cosplayem zajmuje się już od 10 lat . Pasjonują ją projekty ze skrzydłami, zbroją i dużą ilością detali. Od paru lat często jeździ po świecie, gdzie jest cosplayowym gościem i ma okazje oceniać w wielu konkursach od Polski aż po USA 🇺🇸.
Zajmuje się również samą organizacją konkursów cosplay i jest aktywna na Youtube, gdzie prowadzi kanał poświęcony swojej pasji pełen filmów o kostiumach, tutoriali i poradników dla początkujących 😊.
Prywatnie lubi dobrą herbatkę ☕, 'wholesome content' o pieskach na Youtube, a jej lista anime do obejrzenia jest zbyt długa, żeby starczyło na nie wszystkie życia 😀

Zdjęcie popełniło: Studio Zahora

Gość specialny 

DAKANN

Grzegorz 'Dakann' Barański, twórca takich serii jak Piątek - Serial Oryginalny, Holocron, Ponki, Zajegranie, Tylko Kino, Czarne Owce, OSY.TV i wiele innych. Prawdziwy dinozaur Internetu. 

GOŚCIE Aiconu 2020

Rynn rysuje

Katarzyna Gabrysz, wśród znajomych Rynn, a w Internecie jako Rynn Rysuje. Lubi zwierzęta, dinozaury, łucznictwo, larpy i jedzenie, a kreatywność najczęściej dopada ją po nocy. Wtedy też zwykle tworzy swoje rysunki. Mieszka i żyje w Krakowie z dwoma kotami, krewetkami i wężem.

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

Panel: Warsztaty rysownicze z Rynn 

Kobieta Ślimak 

Rysowniczka, blogerka, współtwórczyni gier 📃
Autorka komiksów takich jak Chata Wuja Freda czy Barwy Biedy, zaszczyci Was swoją obecnością na naszym konwencie! 🎉
Twórczości tej zdolnej kobiety głównie koncentrują się na absurdzie i krzywym humorze

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

Panel:  O tworzeniu light novel

Ciocia Kot

Ciocia Kot ze strony Koty to zło po raz kolejny pojawi się na Tsuru! 🎊

Jest to autorka prostych śmiesznostek 🤡 oraz zwierzakopodobnych dziwactw! 🦄 Jak twierdzi, przybędzie do nas ze swoimi rysunkami, nerowaniem i brakiem energii 😮

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

 

- Pogadajmy o pracach Satoshiego Kona" <1h mi starczy; 

- Pokaz animacji wszelakiej 

 

To dziewczyna o kolorowych 🌈 włosach, której mottem jest powiedzenie „Disney to nie bajki, Disney to styl życia”. Jej YouTube'owy kanał przepełniony jest całą masą newsów 📰 i ciekawostek na temat Disneya oraz studiów wykupionych, takich jak Pixar, Marvel czy od niedawna Fox. Uwielbia dzielić się swoją pozytywną energią 🌟 i udowadniać, że animacje można kochać bez względu na wiek.

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

- Ewolucja Disneyowskich kanonów miłości

O sobie mówi, że rysuje ✏ lepiej niż wygląda. Entuzjasta animacji 2D i sztuki linorytu… Mówi Wam coś ten opis 🤔? Jeśli nie, to podpowiadamy, że tworzy animowane “Ciche Żarty” i serię komiksów “Naroto”

 Na jego stoisku znajdziecie własnoręcznie wykonane linoryty, wcześniej wspomniane komiksy, martwe memy i inne wspaniałości. Będzie też wykonywał rysunki na zamówienie

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

- warsztatach linorytu

-Pogadanka z Cichym Wujem

MIKO

Miko cosplay zaczęła swoją przygodę z cosplayem w 2013 i od tego czasu nieustannie wypełnia swoją szafę nowymi własnoręcznie robionymi strojami których jest już ponad 100! Niegdyś kilkukrotna zwyciężczyni konkursów cosplay obecnie głównie juror nie tylko na konwentach mangowych ale nawet na PGA 2017. Poza cosplayem uwielbia kotki i wszystko co urocze i słodkie a na co dzień zajmuje się szyciem strojów dla ludzi z całego świata by każdy niezależnie od umiejętność mógł bawić się w tak cudowne hobby jak cosplay

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

Panel: Jak wybrać materiał na cosplay?

 

Dr. Rafał Kołsut

 Historyk komiksu i filmu animowanego. Nauczyciel akademicki na krakowskich uczelniach. Specjalizuje się w przemianach narracji obrazkowej w XX wieku. Autor recenzji i artykułów z zakresu literaturoznawstwa i cartoon studies. Członek zarządu Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Organizator Krakowskiego Festiwalu Komiksu i Salonu Komiksu na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

- Barbarzyńcy i muchy głosu nie mają zapomniane seriale Disneya

- Początki superbohaterów (z Japonią w tle)

Mariusz Gosławski 

Urodził się w 1980 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
Mieszka w Bełchatowie, gdzie należał do Klubu Twórców kultury i Klubu Rękodzieła Artystycznego ✂. Jest założycielem i Przewodniczącym Klubu Kultury Japońskiej w miejscu zamieszkania. Członek Ogólnopolskiej Grupy Art Angel.

Należał do międzynarodowej grupy „Przestrzeń wyobraźni…” działającej przy Fundacji „Człowiek i Środowisko” w Łodzi oraz prowadził Klub Plastyka 🖌.
Od 2015r. jest członkiem honorowym Klubu Yakumo-goto.
Jego działalność propagująca kulturę Japonii 🎌 ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce <3

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

☕ Warsztaty malowania kawą
🎨 Warsztaty malarstwa sumi-e
🖌 Warsztaty kaligrafii japońskiej
🌸 Bodypainting z japońskimi elementami

➡ Koniecznie zapoznajcie się z jego twórczością:
http://mariuszgoslawski.blogspot.com

Paweł Dybała

Paweł Dybała – od ponad piętnastu lat tłumacz i koordynator pionu tłumaczeniowo-redakcyjnego dla wydawnictwa J.P.F., wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie uczy m.in. jak tłumaczyć mangi. Autor rozlicznych publikacji na temat automatycznego przetwarzania humoru przez sztuczną inteligencję oraz polskich przekładów takich mang jak „Fullmetal Alchemist”, „Bleach”, „One Piece”, "Dragon Ball Super" i wielu, wielu innych. Zapalony sucharolog, którą to pasją usiłuje zarazić świat.

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

Panel - Wulgaryzmy w mangach, czyli motyla noga Luffy'ego Kurosakiego

 Quell craft

Jego zainteresowanie cosplayem zrodziło się w 2013 roku kiedy jeszcze jako pasjonat modelarstwa stworzył swój pierwszy hełm.
Podczas swojego debiutu na Maskaradzie 2015 r. zajął pierwsze miejsce w kategorii najlepszy cosplay, grand prix hikari 2019, reprezentant Polski na European Cosplay Gathering 2019.

Specjalizuje się w tworzeniu broni i zbroi ciężkich oraz lekkich , a także akcesoriów skórzanych i odlewanych z metalu Materiały stosowane w jego pracach to przeważnie żywica syntetyczna, pianka EVA, PVC, tkaniny, skóra, a także metale kolorowe oraz druk 3D.

Absolwent wydziału malarstwa, obecnie studiuje na wydziale rzeźby i działań przestrzennych.

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

Panel: "Formowanie i modelowanie, czyli jak zacząć odlewać z żywicy"

Yukeshiro 

Cosplayerka z Krakowa, którą na co dzień pasjonują również (pop)kultura Japonii, gry komputerowe i... koty. 🐱 Początki jej przygody z cosplayem sięgają aż 2008 roku, a na swoim koncie ma już sporą liczbę nagród i wyróżnień 🏆 w konkursach cosplayowych, zarówno na imprezach o tematyce anime, jak i gier komputerowych. Jednymi z najbardziej prestiżowych nagród, które posiada w swoim dorobku są, pierwsze miejsce na konkursie cosplay IEM 2017, drugie miejsce w zmaganiach Lenovo podczas IEM czy pierwsze miejsce „Cosplay Standard” podczas Magnificon EXPO 2017 🌟. Jej prace doceniły również światowe firmy takie jak Riot Games, Blizzard czy Epic Games 🎮, udostępniając jej prace na oficjalnych stronach swoich gier. Najbardziej w cosplayu lubi tworzenie detali w strojach, a także uczestniczenie w przeróżnych sesjach zdjęciowych 📷.

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

Panel: Podstawy cosplayowej edycji zdjęć dla początkujących

Joanna went bananas 

Cześć! Nazywam się Joanna, ale raczej mnie znacie pod pseudonimem Banan lub Joanna went bananas. Od dzieciaka zajmuję się rysunkiem, od 8 lat cosplayem, a od ponad 5 lat regularnie dzielę się moimi pasjami ze światem przez wszelakie portale społecznościowe. Szczególnie upodobałam sobie rysowanie uroczych pań oraz cosplayowanie… również uroczych pań! Moją ulubioną częścią procesu twórczego (zarówno rysunku jak i cosplayu) jest sam proces powstawania dzieła by móc przyglądać się jak ewoluuje.
Poprowadzę dla was panel związany z moją twórczością gdzie będziemy mogli sobie porozmawiać o rysunku tradycyjnym i cyfrowym. Zdradzę wam moje wskazówki zarówno dla osób początkujących jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Nie bójcie się zadawać pytań, jestem tam do waszej dyspozycji!

 

💙 Dla Was na naszym konwencie poprowadzi:

Panel: Jak rysować i nie zwariować? Q&A o twórczości z Joanna went bananas